Správny chod motora zníži spotrebu a predlží životnosť

Rast cien pohonných hmôt núti ľudí hľadať spôsoby, ako znížiť spotrebu automobilu. Elektro autá sú pre väčšinu ľudí drahé a ich prevádzka nie je z dlhodobého hľadiska ekonomická. Preto sú klasické autá na benzín alebo naftu stále najžiadanejšie.

Ale o auto sa treba dobre starať bez ohľadu na to, či je nové alebo staršie. Ale najmä staršie autá si vyžadujú zvýšenú starostlivosť. Aby ste dosiahli dlhší život motora, musíte používať správny motorový olej. Bežné oleje však neobsahujú všetky potrebné zložky, ktoré sú skutočne potrebné. Aj preto treba siahnuť pod prísadách do motorového oleja, ktoré zabezpečia dobrý výkon motora.

Prísady do motorového oleja pomáhajú znižovať opotrebovanie. Hlavnou úlohou motorových olejov je zabezpečiť správne mazanie motorov, aby mali hladký chod a dlhšiu životnosť, ale prísady ešte viac zvýraznia účinky motorového oleja a navyše majú rôzne výhodne doplnkové účinky.

Súčasná generácia produktov METABOND ako jediná z bežne prístupných produktov znižujúcich trenie neobsahuje síru, fosfor, chlór, teflon, popol ani zinok a tak nespôsobujú koróziu. Keramické častice vďaka svojim rozmerom neupchávajú olejový filter. Produkty METABOND pomáhajú znížiť trenie v motore, a tým

zaručia lepšiu účinnosť motora, zvýšia kompresiu a tým znížia spotrebu paliva a emisií.

Aké prísady si vybrať

Metabond ECO – overená prísada do motorového oleja s nanotechnológiou. Ideálne pre osobné autá a menšie úžitkové automobily s každým typom spaľovania. Metabond ECO zušľachťuje kovový povrch a pomáha výrazne znižovať straty spôsobené trením. Tým sa zlepšuje výkon motora a predlžuje jeho životnosť.

Metabond Old – ideálny pre skutočne opotrebované motory s vysokou spotrebou oleja.

Metabod Spirit – moderná prísada do motorového oleja s nanotechnológiou. Vhodné aj pre motory so systémom start – stop.